Zapnutí a nastavení AntiSpamu v Exchange 2013

Antispam-IkonaStejně jako předchůdce, Exchange 2013 má v sobě AntiSpam funkci, která není v základu zapnuta. Veškerá konfigurace se provádí přes EMS konzoli, takže žádné webové GUI. V tomto článku si ukážeme jak na to, plus další vychytávky a doporučení.

Spustíme EMS (Exchange Management Shell) a nainstalujeme AntiSpam agenta:

Nastavíme několik známých RBL serverů, které nám pomůžou identifikovat známé spamy:

Můžeme také povolit White-list servery, které obsahují databázi whitelist emailových serverů. Pokud se tedy stane, že server @contoso.com bude označen jako spam na RBL, ale na whitelist serveru bude povolen, e-mail bude označen jako běžná zpráva. Osobně konfiguraci ListProvideru nedoporučuji, ale i přesto ji sem dám:

Nakonec nakonfigurujeme chování a zacházení se spamem, když dorazí na náš Exchange server:

Nastavili jsme, aby server blokoval maily bez odesílatele, přesunul potencionální spam adresy (SpoofedDomains) do spamové složky, vypnuli jsme odmítání Spamu kvůli zabezpečení serveru, protože kdyby spamer zjistil, že jsme odmítli emaily, mohl by začít DDOS útok, protože ví, že mailový server “žije”. Dále jsme nastavili pravidla při kterých se určuje kvalita zpráv, zapnuli jsme karanténů pro administrátora, abychom nepřicházeli zbytečně o maily, které mohl server mylně označit za spam.

Příkaz na vylistování aktuálního nastavení filtrování je:

Logování spamu:

 

// aktualizace 3.9.2014

1 thought on “Zapnutí a nastavení AntiSpamu v Exchange 2013

  1. Pingback: Antispamová brána MailCleaner a Exchange 2013 | SabrNET

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.